Get Adobe Flash player

آشنائی با Extension های مفید FireFox

همون طور که می دونید مرورگر FireFox از انعطاف پذیری قابل توجه ای برخودار هست ، همچین قابلیت گسترش دادن آن موجب شده است تا کاربران حرفه ای بیشتر از آن استفاده کنند .
در این مطلب می خواهم شما را با Extension های مفید FireFox بیشتر آشنا کنم ، شما با نصب Extension در حقیقت FireFox خود را گسترش می دهید تا بتوانید کارهای بیشتری در دنیای Web انجام دهید .

Accessibility Evaluation Toolbar :

این Extension مجموعه ابزار مفید مرتبط با طراحی وب می باشد . امکانات بسیاری را از قبیل : بررسی استاندارد کدنویسی صفحات ، قابلیت کنترل اسکریپت های صفحات ، پیدا کردن اسکریپت کد ها و تصاویر و Tag ها و … در صفحات وب و بیش از ۱۰ قابلیت دیگر برای دسترسی آسان به اطلاعات صفحات در حال مشاهده را دارا می باشد ، پیشنهاد می کنم نصب کنید و باهاش کار کنید .

Accessibility Evaluation Toolbar

سایت سازنده این افزونه : http://code.google.com/p/accessext/
لینک دانلود در سایت موزیلا :  https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/5809/Adblock Plus :

شما با این افزونه می توانید از نمایش تصویر ها و تبلیغات و فایل های Flash سایت ها جلوگیری کنید ، در حقیقت با این Extension می توانید در مصرف پهنای باند ISP و وقت خود برای Load شدن تصاویر صرفه جوئی کنید . تنظیمات بسیاری این Extension دارد ، ولی نحوه کار با این Addons بسیار راحت می باشد ، بطوری که کافی هست به عنوان مثال روی عکس مورد نظر کلیک راست کنید و روی گزینه Adblock Plus: Block Image کلیک کنید ، در ضمن هر وقت که لازم بود می توانید تصویر مد نظرتون را UnBlock کنید .

Adblock Plus

سایت سازنده این افزونه : http://adblockplus.org/
لینک دانلود در سایت موزیلا : https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/1865/


AddThis :

توسط این افزونه شما می توانید در سایت های به اشتراک گذاری ، پیوند مورد نظر خودتان را به اشتراک بگذارید  ، همچنین می توانید به صورت آنلاین پیوند هایتان را Bookmark کنید .

AddThis

سایت سازنده این افزونه : http://www.addthis.com/
لینک دانلود در سایت موزیلا : https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/4076/


Alexa Toolbar :

همون طور که می دونید Rank بندی سایت ها از لحاظ ترافیک بازدید و محبوبیت توسط سایت Alexa.com صورت می گیرد . توسط این افزونه می توانید بدون وارد شدن به سایت Alexa در Toolbar مرورگر خود Ranking هر سایت را مشاهده کنید .

Alexa Toolbar

سایت سازنده این افزونه : http://www.alexa.com/
لینک دانلود در سایت موزیلا : https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/5362/


Auto Shutdown :

توسط این افزونه می تونید مرورگر را را تنظیم کنید که پس از اتمام عملیات دانلود سیستم شما به صورت خودکار خاموش شود . در ضمن می توانید از فرمان های دیگر مثل : Logoff و Hibernate و Restart و StandBy هم استفاده کنید ، زمان بندی کردن هم یکی دیگر از قابلیت این Addons می باشد .

Auto Shutdown

سایت سازنده این افزونه : http://inbasic.mozdev.org/root/ext2/home/index.htm
لینک دانلود در سایت موزیلا : https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/5452/


Bahai Calendar :

این افزونه مفید به زبان فارسی می باشد که به شما این امکان را می دهد تا در پائین مرورگر خود تاریخ را به صورت های شمسی و قمری و میلادی و بدیع داشته باشید .

Bahai Calendar

سایت سازنده این افزونه : http://bahaical.org/
لینک دانلود در سایت موزیلا : https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/8526/


Download Statusbar :

با این افزونه دانلود راحتی تری می توانید داشته باشید ، این افزونه در هنگام دانلود یک منو به نوار پائینی مرورگر شما اضافه می کند که وضعیت دانلود فایل ها را می توانید مشاهده بکنید ، همچنین پس از دانلود تصاویر می توانید پیش نمایشی از تصویری دریافتی را مشاهده کنید . این افزونه قابلیت های بسیاری دارد که می توانید با دانلود آن به این قابلیت ها پی ببرید .

Download Statusbar

سایت سازنده این افزونه : http://downloadstatusbar.mozdev.org/
لینک دانلود در سایت موزیلا : https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/26/


Faviconize Tab :

توسط این افزونه می تونید Tab های باز شده در FireFox را بدون Title مشاهده کنید و فقط Icon سایت مورد نظر را مشاهده کنید . این افزونه در مواقعی که Tab های زیادی باز کردید برای خلوت کردن محیط کاری FireFox بیشتر به کار می آید .

Faviconize Tab

سایت سازنده این افزونه : http://espion.just-size.jp/archives/06/308085916.html
لینک دانلود در سایت موزیلا :  https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/3780/


Firefox Environment Backup Extension >>> FEBE :

به نظر من یکی از بهترین Addons های FireFox همین FEBE می باشد ، کار این برنامه Backup گیری از اطلاعات FireFox شما می باشد . شما توسط این Extension می تونید از Theme ها و Extension ها و Searh Engine ها و Password Saved ها و Bookmark ها و Cookie ها  مرورگرتان Backup تهیه کنید . یکی دیگر از قابلیت های این Extension ذخیره سازی تمامی Extension ها در یک فایل می باشد ، به عنوان مثال شما ۷ تا Extension نصب کردید ، توسط این افزونه می تونید ۷ Extension نصبی خود را تبدیل به یک فایل xpi. بکنید و با Restore کردن این فایل ۷ Extension قبلی را بازگردانی می شوند .

Firefox Environment Backup Extension

سایت سازنده این افزونه : http://softwarebychuck.com/
لینک دانلود در سایت موزیلا :  https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/2109/


FireBug :

این Extension هم که دیگه کمتر طراحی می شود که باهاش کار نکرده باشه ، این Extension در حقیقت همون Source Page صفحات می باشد با این تفاوت که کار شما را خیلی راحت می کند ، CSS ها را برای شما جدا می کند ، Tag های HTML را جدا سازی می کند ، قسمت های انتخاب شده را برای شما Hightlight می کند ، قابلیت کپی کردن Source Code ها و مهم ترین ویژگی Inspect Element می باشد ، توسط این گزینه شما می توانید Source کد هر قسمت از Page را که می خواهید را مشاهده کنید .

FireBug

سایت سازنده این افزونه : http://getfirebug.com/
لینک دانلود در سایت موزیلا :  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1843/


FlagFox :

کار این Extension ارائه اطلاعات در مورد سایت ها می باشد ، به عنوان مثال شما می توانید کشور میزبان سایت مورد نظراتان ، IP سایتی که در حال مشاهده آن هستید ، نمایش موقعیت سرور بر روی نقشه و …  را ملاحظه کنید . در ضمن توسط این Extension می توانید اطلاعات دیگری همچون Rank سایت ، وضعیت در موتور های جست و جو ، اطلاعات مالکیت دامنه ، بررسی استاندارد طراحی سایت ، وضعیت امنیت سایت و … را به دست بیاورید .

FlagFox

سایت سازنده این افزونه : http://flagfox.net/
لینک دانلود در سایت موزیلا :  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/5791/


FlashGot :

با این Extension می تونید مدیریتی قوی تر و حرفه ای تری بر دانلود های خود داشته باشید .

FlashGot

سایت سازنده این افزونه : http://flashgot.net/
لینک دانلود در سایت موزیلا :  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/220/


Gears :

این Extension محصولی از سایت Google می باشد ، Gears تکنولوژی ای جدید می باشد ، کار این Extension سرعت بخشیدن به Load شدن صفحات می باشد در حقیقت این افزونه از قسمت های ثابت سایت مورد نظر در رایانه شما یک پشتیبان تهیه می کند ، در ضمن از این افزونه برای استفاده آفلاین سایت ها هم استفاده می شود ، برای درک بیشتر این Extension می تونید به Gmail خود مراجعه کنید و در قسمت Settings گزینه Offline را انتخاب کنید و سپس Offline Mail را فعال کنید .

Gears

سایت سازنده این افزونه : http://gears.google.com/
لینک دانلود در سایت موزیلا :  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/13492/


Google Shortcuts :

این Extension کامل لینک تمامی خدمات گوگل را برای دسترسی آسان شما در مرورگرتان آماده می کند .

Google Shortcuts

سایت سازنده این افزونه : http://code.google.com/p/google-shortcuts/
لینک دانلود در سایت موزیلا :  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/3576/


Greasemonkey :

Greasemonkey یکی از Extension های فوق‌العاده FireFox است که به شما امکان اعمال تغییراتی را روی صفحات وب می‌دهد، این افزونه بر خلاف اکثر Extension های FireFox که قابلیت‌هایی را به FireFox اضافه می‌کنند، قابلیت‌هایی را به صفحات وب اضافه می‌کند. Greasemonkey افزونه ای است که کدهای JavaScript را در هنگام بارگذاری صفحات وب توسط FireFox روی صفحه مورد نظر اجرا می‌کند و با این عمل کد‌های موجود در Greasemonkey جزئی از صفحه Load شده خواهد بود و بنابراین شما صفحه مورد نظر را مطابق میل خود تغییر داده و قابلیت‌های مورد نظر خود را به آن اضافه کرده‌اید . این Extension برای سایت های UserScript.Org و UserStyles.org طراحی شده است (البته به صورت دستی هم می تونید اسکریپت به این Extension اضافه کنید) .

Greasemonkey

سایت سازنده این افزونه : http://www.greasespot.net/
لینک دانلود در سایت موزیلا :  https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/748/


Maryamsoft Persian Online Dictionary :

با این Extension می توانید کلمات و متون را ترجمه کنید ، قابلیت ترجمه تمامی زبان ها به یکدیگر و ترجمه کلمات موجود در سایت ها ، پیشنهاد می کنم حتما ازش استفاده کنید ، در ضمن این Extension از Google Translate برای ترجمه متون استفاده می کند .

Maryamsoft Persian Online Dictionary

سایت سازنده این افزونه : http://www.mjsoft.ir/
لینک دانلود در سایت موزیلا :  /https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/11062


NoScript :

توسط این Extension می تونید از اجراء شدن JavaScript سایت ها جلوگیری کنید ، با این کار سرعت Load شدن صفحات افزایش پیدا می کند .

NoScript

سایت سازنده این افزونه : http://noscript.net/
لینک دانلود در سایت موزیلا :  https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/722/


Restart Firefox :

این Extension در منوی File مرورگر شما یک گزینه به نام Restart FireFox اضافه می کند ، که توسط آن می توانید FireFox را Restart کنید .

Restart Firefox

سایت سازنده این افزونه : http://extensions.jedbrown.net/
لینک دانلود در سایت موزیلا :  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/10749/


Screengrab :

این Extension هم یکی از بهترین ها می باشد ، توسط این Extension می تونید از صفحات باز شده در مرورگر خود عکس بگیرید . خوب شاید پیش خودتون بگید که Print Screen ویندوز هم می تونه این کار را انجام بده دیگه نیازی به این Extension نیست ! باید بهتون بگم که این Extension قابلیت عکس گرفتن از صفحات دارای Scroll Bar را دارا می باشد ، با این  Extension به راحتی می تونید از کل صفحه ی وب عکس بگیرد + (کیفیت بالا) .

Screengrab

سایت سازنده این افزونه : http://www.screengrab.org/
لینک دانلود در سایت موزیلا :  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1146/


SearchPreview :

توسط این افزونه در موتور های جست و جوی Google و Yahoo و Bing  هنگام جست و جو می توانید پیش نمایش کوچکی از سایت را ببینید .

SearchPreview

سایت سازنده این افزونه : http://searchpreview.de/
لینک دانلود در سایت موزیلا :  https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/189/


WebMail Notifier :

این Extension حرف نداره ، بهترین افزونه برای بررسی کردن ایمیل های شما می باشد . قابلیت پشتیبانی از Gmail و Yahoo و Hotmail و AOL و Daum و Naver و Nate و  Paran و Google Wave و … . به محض دریافت ایمیل جدید شما را مطلع می کند ، همچنین می تونید Account های IMAP و POP3 را برای بررسی به این افزونه اضافه کنید .

WebMail Notifier

سایت سازنده این افزونه : http://webmailnotifier.mozdev.org/
لینک دانلود در سایت موزیلا :  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/4490/


کپی برداری فقط با ذکر منبع بلامانع می باشد .

منبع : e3tar.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات وبگاه
بازديد امروز : 372
بازديد ديروز : 523
بازديد اين هفته : 1505
بازديد اين ماه : 12727
بازديد امسال : 72465
کل بازديدها : 773420
خروجي خوراک امروز : 9
ورودي گوگل امروز : 0
افراد آنلاين : 2 نفر
تبادل لينک با 5 سايت
تاريخ تأسيس : 1389/06/17
زمان بارگذاري صفحه : 0٫369 ثانيه
پشتیبانی آنلاین
LiveZilla Live Help
سامانه مشتریان
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷
نظرسنجی

دوست دارید مطالب بیشتر شامل چه مباحثی باشد؟

مشاهده نتایج

بارگذاری ... بارگذاری ...
نرم افزار های کاربردی